امروز: پنج شنبه ۲-آذر-۱۳۹۶ / الخميس 05-ربيع أول-1439 / Thursday 2017-November-23

مناسبت روز
پیام سایت :

پاورپوینت بررسی مهندسی پی

پاورپوینت بررسی مهندسی پی

دانلود پاورپوینت بررسی مهندسی پی


پاورپوینت بررسی مهندسی پی پاورپوینت بررسی مهندسی پی
دسته: معماری و شهرسازی


بازدید: ۱ بار


فرمت فایل: pptx


حجم فایل: ۲۵۷۴ کیلوبایت


تعداد صفحات فایل: ۴۲


پاورپوینت مهندسی پی در ۴۲ اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx

مهندسی پی:

مشتمل بر قواعد زمین شناسی ” مکانیک خاک و سنگ و نیز مهندسی سازه به منظور تحلیل ” طراحی و اجرای پی ها (فونداسیون) است.

خصوصیات پی:

پی نه تنها باید بارهای استاتیکی سازه ای حاصل از ساخت و ساز را به طور مطلوب و بدون عوارض غیر عادی ناشی از گسیختگی“لهیدگی“فشردگی و لغزش و چرخش به زمین منتقل نموده ” بلکه می بایست بارهای دینامیکی حاصل از انفجار ” زلزله“ ترافیک و ارتعاشات حاصل از ماشین الات را نیز با ایمنی کافی تحمل نماید.

خاکها:

در عرف مهندسی به مجموعه ای از مصالح طبیعی ویا رسوبات معدنی و الی با پیوند های ضعیف که بر روی سنگ بستر یافت می شوند

منشا خاکها:

خاکها به دو صورت در مهندسی عمران کاربرد دارند. اول به عنوان بار بر نهایی که باید در اندر کنش با پی ” بارها را تحمل نماید .دوم خاک به عنوان یکی از رایج ترین مصالح عمرانی ومنابع قرضه که در ساخت مصالح عمرانی کاربرد دارد.

خاکها از متلاشی شدن سنگها پدید می ایند و فضای خالی بین ذرات خاک از اب یا هوا (سیالات) پر شده است

مضامین مورد خطاب مهندسی ژئو تکنیک:

۱٫ کفایت خاک و سنگ واقع در زیر بنا در تحمل ایمن بار سازه احداثی

۲٫ تعیین وضعیت سطح اب زیر زمینی و عواقب تغییرات اتی ان در پروژه

۳٫ عوارض و عواقب حاصل از ساخت وساز“خاکریزی ویا گودبرداری

۴٫ طراحی و انتخابات فونداسیون های مناسب جهت پروژه مورد نظر

۵٫ ملاحظات پایداری و ملزومات پایداری سازی برای شیب های طبیعی و مصنوعی

۶٫ ضرورت به کارگیری سازه های حایل در پروژه وچگونگی طراحی انها

۷٫ چگونگی پاسخ ورفتار ساختگاه در مقابل زلزله

۸٫ معضلات ژئوزیست محیطی“ احتمال مخاطرات بر سلامتی و ایمنی و راهکارهای مقابله با ان

اب در خاک:

مشکلات در مهندسی ژئوتکنیک صرفا به سبب ذرات جامد خاک در توده خاک نیست . بلکه مربوط به سیالات موجود در فضا های خالی است و بر روی یک سیاره بدون اب نیازی به علم مکانیک خاک نمی باشد.  از عوارض وجود اب در خاک می توان به پدیده های کاهش تنش موثر و در نتیجه کاهش مقاومت برشی تقلیل باربری مویینگی کاپیلاریته انقباض و تورم خاکهای ریز دانه نشست تحکیمی خاکهای ریز دانه رمبندگی و واگرایی پدیده رگاب یا فرار اب از سازه های خاکی را نام برد.

ملاحظات ویژه در پی سازی:

۱٫پی حتی الامکان باید متناسب با شرایط اقلیمی و وضعیت بستر سطحی نگاه داشته شوند.

۲٫از پیچیدگی و توجه زیاد به جزئیات قالب بندی پی اجتناب کرد . جهت اجرا در زمینهای نسبتا سفت می توان از دیواره های قائم گودبرداری جهت قالب بندی استفاده نمود.

۳٫تاثیر ساخت وساز در وضعیت زمین

۴٫ساخت سریع اما گران ممکن است اقتصادی تر از اجرای کم هزینه اما طولانی مدت باشد.

انواع گسیختگی :

۱٫ برشی کلی (خاک سفت و متراکم )

۲٫موضعی (نرم و شل تر)

۳٫ سوراخ کننده (خیلی نرم و شل )

طبق نظر وسیک فرم گسیختگی تابعی از سفتی و تراکم خاک و عمق استقرار پی و شکل پی می باشد.

برای پی های عمیق عموما برای انواع خاکها وقوع گسیختگی از نوع سوراخ کننده بیشتر محتمل است.

برای ارزیابی انواع گسیختگی ها دکتر اسلامی راه های مختلفی را بیان کرده اند که در فصل سوم کتاب مهندسی پی طراحی و اجرا توضیح داده است.

مقابله با نیرو های کششی:

برای مقابله با نیروهای کششی بزرگ معمولا پی ها را نیمه عمیق ویا عمیق اجرا نموده و در حالت سطحی باید دارای ارتباط و اتصال مناسبی با پی های مجاور باشد.در پاره ای موارد نیز انتهای پی در زمین را جهت افزایش مقاومت برشی و استفاده از وزن خاک روی کف پی به صورت کوره یا پداستال با قطر بیشتر نسبت به ساقه و یا بدنه اجرا می نمایند.


 

قیمت : ۹,۵۰۰ تومان

پرداخت و دانلود پاورپوینت بررسی مهندسی پی

 


بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نمایش داده می شود و همچنین یک نسخه نیز برای شما ایمیل می شود .کلمات کلیدی : پاورپوینت بررسی مهندسی پی , دانلود پاورپوینت مهندسی پی , پاورپوینت مهندسی پی , مهندسی پی , پی , پاورپوینت پی سازی , پی سازی , بررسی پی , پاورپوینت بررسی پی , دانلود پاورپوینت بررسی پی , اجرای پی , پاورپوینت اجرای پی , مراحل پی سازی , خصوصیات پی , انواع گسیختگی پی


لینک منبع

نظر خود را بگذارید .

پاورپوینت بررسی مهندسی پی

پاورپوینت بررسی مهندسی پی

دانلود پاورپوینت بررسی مهندسی پی


پاورپوینت بررسی مهندسی پی پاورپوینت بررسی مهندسی پی
دسته: معماری و شهرسازی


بازدید: ۱ بار


فرمت فایل: pptx


حجم فایل: ۷۴۶ کیلوبایت


تعداد صفحات فایل: ۱۳


پاورپوینت مهندسی پی در ۱۳ اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

تشریح کامل مراحل پی سازی

طبقه بندی زمین :

زمین هایی که با خاک ریزی دستی پر شده است :

این نوع زمین ها که عمق بیشتری دارند و با خاکهای دستی محل گودال ها را پر کرده اند اگر سالهای متمادی هم بگذرد باز نمی توان جای زمین طبیعی را بگیرد و این نوع زمین برای ساختمان مناسب نیست و باید پی کنی در آنها به طریقی انجام گیرد که پی ها به زمین طبیعی یا زمین سفت برسد .

زمینهای ماسه ای :

زمینهای ماسه ای بیشتر در کنار دریا وجود دارد . اگر زمین از ماسه خشک تشکیل شده باشد ، تا یک طبقه ساختمان را تحمل می کند و ۱٫۵ کیلوگرم بر سانتیمتر مربع می توان فشار وارد آورد . ولی در صورتی که ماسه آبدار باشد قابل ساختمان نیست ، چون ماسه آبدار حالت لغزندگی دارد و قادر نیست که بار وارد را تحمل کند بنابراین ماسه از زیر پی می لغزد و جای خالی خود را به پی می دهد و پایه را خراب می کند .

زمینهای دجی :

زمین دجی زمینی است که از شنهای درشت و ریز و خاک به هم فشرده تشکیل شده است و به رنگهای مختلف دیده می شود :دج زرد ، دج سیاه، دج سرخ ، این نوع زمین ها برای ساختمان مرغوب و مناسب است .

زمینهای رسی :

اگر رس خشک و بی آب و فشرده باشد ، برای ساختمان زمین خوبی محسوب می شود ، و تحمل فشار لازم را دارد . ولی اگر رس آبدار و مرطوب باشد قابل استفاده نیست و تحمل فشار ندارد ، خصوصاً اگر ساختمان در زمین شیب دار روی رس آبدار ساخته شود فوری نشست می کند و جاهای مختلف آن ترک بر می دارد و خراب می شود . و اگر ساختمان در زمین آبدار با سطح افقی ساخته شود به علت وجود آب فشار را به همه نقاط اطراف خود منتقل می کند و دیوارهای کم ضخامت آن ترک بر می دارد .

زمینهای سنگی :

زمینهای سنگی بیشتر در دامنه کوهها وجود دارد و از تخته سنگها ی بزرگ تشکیل شده و برای ساختمان بسیار مناسب است .

زمینهای مخلوط :

این نوع زمینها از سنگ درشت و شن و خاک رس تشکیل شده اگر این مواد کاملا به هم فشرده باشند برای ساختمان بسیار مناسب است و اگر به هم فشرده نباشد و باید از ایجاد ساختمان به روی این نوع زمینها احتراز کرد.

زمینهای بی فایده :

زمینهای بی فایده مانند باتلاق ها و زمینهای جنگل که از خاک و برگ درختان تشکیل شده است . در این نوع زمین ها باید زمین آنقدر کنده شود تا به زمین سفت و طبیعی برسد .

آزمایش زمین :

گاهی پس از پی کنی به طبقه ای از زمین محکم و سفت می رسند و پی سازی را شروع می کنند ولی پس از چندی ساختمان ترک بر می دارد . علت آن این است که زمین سفتی که به آن رسیده اند از طبقهُ نازکی بوده است و متوجه آن نشده اند ولی برای اطمینان در جاهای مختلف زمین می زنند تا از طبقات مختلف زمین آگاهی پیدا کنند و بعد شفته ریزی را شروع می کنند این عمل را در ساختمان گمانه زنی (سنداژ) می گویند .

امتحان مقاومت زمین :

یک صفحه بتنی ۲۰*۲۰*۲۰ یا ۲۰*۵۰*۵۰ از بتن آرمه گرفته و روی آن به وسیلهُ گذاشتن تیرآهنها فشار وارد می آورند . وزن آهنها مشخص و سطح صفحه بتن هم مشخص است فقط یک خط کش به صفحه بتنی وصل می کنند و به وسیله میلیمترهای روی آن میزان فرورفتگی زمین را از سطح آزاد مشخص و اندازه گیری می کنند ولی اگر بخواهند ساختمانهای بسیار بزرگ بسازند باید زمین را بهتر آزمایش کنند . برای ای منظور با دستگاه فشار سنج زمین را اندازه گیری می کنند و آزمایش فوق برای ساختمانهای معمولی در کارگاه است .

پس از عملیات فوق پی کنی را آغاز میکنند و پس از پی کنی شفته ریزی شروع می شود .

توجه شود این عمل همان آزمایش بارگذاری صفحه است که در درس مهندسی پی جزء آزمایش های محلی و مهم محسوب میشود البته از آنجا که انجام عملیات مکانیک خاک برای ساختمانهای معمولی صرفه اقتصادی ندارد ، انجام این آزمایش در سازمانهای و اداره های دولتی و یا ساختمانهای بلند انجام می شود .


 

قیمت : ۹,۵۰۰ تومان

پرداخت و دانلود پاورپوینت بررسی مهندسی پی

 


بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نمایش داده می شود و همچنین یک نسخه نیز برای شما ایمیل می شود .کلمات کلیدی : پاورپوینت بررسی مهندسی پی , دانلود پاورپوینت مهندسی پی , پاورپوینت مهندسی پی , مهندسی پی , پی , پاورپوینت پی سازی , پی سازی , بررسی پی , پاورپوینت بررسی پی , دانلود پاورپوینت بررسی پی , اجرای پی , پاورپوینت اجرای پی , مراحل پی سازی


لینک منبع

نظر خود را بگذارید .

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کانون مهندسین نور میباشد .

نقشه سایت
قالب وردپرس