امروز: یکشنبه ۲۶-آذر-۱۳۹۶ / الأحد 29-ربيع أول-1439 / Sunday 2017-December-17

مناسبت روز
پیام سایت :

پاورپوینت مقررات ، قوانین و ضوابط حقوقی و انتظامی ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای افراد معلول جسمی – حرکتی

پاورپوینت مقررات ، قوانین و ضوابط حقوقی و انتظامی ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای افراد معلول جسمی – حرکتی

پاورپوینت مقررات ، قوانین و ضوابط حقوقی و انتظامی ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای افراد معلول جسمی – حرکتی پاورپوینت مقررات ، قوانین و ضوابط حقوقی و انتظامی ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای افراد معلول جسمی – حرکتی دسته: مدیریت
بازدید: ۲ بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: ۱۹۴۹ کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: ۵۸

پاورپوینت حاضر در ۵۸ اسلاید به بررسی مقررات ، قوانین و ضوابط حقوقی و انتظامی ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای افراد معلول جسمی – حرکتی پرداخته که با گرافیک زیبا و با تصاویر مربوط به هر موضوع با وسواس خاص جهت ارائه به رشته های کارشناسی معماری و ارشد معماری تهیه کردیده است

قیمت فایل فقط ۱۰,۰۰۰ تومان

خرید پاورپوینت مقررات ، قوانین و ضوابط حقوقی و انتظامی ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای افراد معلول جسمی – حرکتی

فصل اول- ضوابط شهرسازی برای افراد معلول جسمی و حرکتی

ضوابط طراحی فضای سبز

۱-    پیاده رو

–        حداقل عرض مفید پیاده رو باید ۱۲۵ سانتیمتر باشد. در هر صورت در طراحی پیاده روها، رعایت بخش ۱۰ آیین نامه طراحی راه های شهری مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران الزامی است.

–        در پیاده روهایی که به هر علت مانعی نصب می گردد، رعایت حداقل عرض مفید عبوریی ۱۲۵ سانتیمتر اجباری است

–        پیشامدگی اشیای نصب شده بر روی دیوار پیاده رو مانند تلفن ها که لبه های خارجی آنها در ارتفاع بین ۷۰ تا ۲۰۰ سانتیمتر از کف تمام شده قرار داشته باشند/ف نباید از ۱۰ سانتیمتر بیشتر باشد.

–        پیشامدگی اشیای نصب شده روی پایه یا ستون در ارتفاع بین ۷۰ تا ۲۰۰ سانتیمتر از کف تمام شده، که در جهت حرکت فرد پیاده باشد، تا ۳۰ سانتیمتر مجاز است.

–        پیاده روهای مسقف باید حداقل ۲۱۰ سانتیمتر ارتفاع آزاد داشته باشند. در صورتی که قسمت هایی از مسیر پیاده رو ارتفاع ۲۱۰ سانتیمتر کمتر باشد، باید رنگ آن متضاد با محیط بوده و جهت اشخاص نابینا یک آگاهی دهنده قابل لمس تامین گردد.

–        حداکثر شیب عرضی پیاده رو دو درصد باشد.

–        حداکثر شیب طولی پیاده رو ۵ درصد باشد. پیاده روهای با شیب بیش از ۵ درصد ملزم به اجرای ضوابط سطح شیبدار خواهد بود.

–        در صورت لزوم، وجود اختلاف سطح در پیاده رو تا ۵/۲ سانتیمتر مجاز است و بیش از آن مشمول رعایت ضوابط سطح شیبدار خواهد بود.

–        قسمت اتصال دو پیاده رو که نسبت به هم اختلاف سطح دارند، باید به شکل مسطح و با ابعاد حداقل ۱۲۵*۱۲۵ سانتیمتر طراحی گردد(اختلاف سطح باید با تعبیه سطوح شیبدار در محلی غیر از محل اتصال انجام گیرد).

–        در محل تقاطع دو پیاده رو، لازم است کفسازی محل تقاطع با بافت و رنگ متفاوتی اجرا گردد تا برای اشخاص نابینا و  نیمه بینا قابل تشخیص باشد.

–        ایجاد جدول به ارتفاع حداقل ۵ سانتیمتر به رنگ متضاد با محیط اطراف، بین پیاده رو و سواره رو و هم چنین بین پیاده رو و باغچه یا جوی کنار پیاده رو الزامی است.

–        پوشش کف پیاده رو باید از مصالح سخت، ثابت، غیرلغزنده و صاف باشد.

–        هر گونه در پوش با پیاده رو هم سطح باشد.

–        حتی الاامکان از نصب هر گونه شبکه در سطح پیاده رو جلوگیری شود. در صورت لزوم شبکه باید عمود بر جهت حرکت و فضای باز آن از ۲ سانتیمتر کمتر باشد.

–        در حریم معابر، باید از کاشت گیاهانی که میوه یا صمغ آنها موجب لغزندگی سطح معبر را فراهم خواهند ساخت یا گستردگی شاخ و برگ آنها مانع حرکتی ایجاد خواهند کرد، خودداری شود.

۲-    پلهای ارتباطی بین پیاده رو و سواره رو

–           پیش بینی پل ارتباطی بین پیاده رو و خیابان در تقاطع ها و امتداد کلیه خط کشی های عابر پیاده ضروری است.

قیمت فایل فقط ۱۰,۰۰۰ تومان

خرید پاورپوینت مقررات ، قوانین و ضوابط حقوقی و انتظامی ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای افراد معلول جسمی – حرکتی

نظر خود را بگذارید .

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کانون مهندسین نور میباشد .

نقشه سایت
قالب وردپرس