امروز: پنج شنبه ۲۸-دی-۱۳۹۶ / الخميس 02-جماد أول-1439 / Thursday 2018-January-18

مناسبت روز
پیام سایت :

مقاله نینجوتسو در ایران

مقاله نینجوتسو در ایران

نینجوتسو در ایران :
برای اولین بار در ایران بوجینکان دوجو نینجوتسو (نینجا ) توسط استاد بزرگ کانچو اکبر فرجی در زمستان ۱۳۶۹ در شهر کرچ تأسیس شد . در آغاز کار به دلیل ناشناخته بودن در میان ورزشکاران و ورزش دوستان ، مشکلات فراوانی داشت ، همچنین بخاطر اینکه این ورزش از ابزار و سلاحهای متعددی در امر آموزش استفاده می‌کند برای اکثریت ذهنیت غربیی به وجود آورده بود ولی با یاری خداوند متعال و زحمات گرانقدر کانچو فرجی این رشته نوین و جذاب توانسته جایگاه خود را در میان سایر رشته ها پیدا کند . هم اکنون هنرهای رزمی نینجوتسو در ۲۲ استان از جمله : تهران ، آذربایجان شرقی ، مازندران ، مرکزی ، خوزستان ، آذربانجان غربی ، قم ، خراسان ، گلستان ، لرستان ، بوشهر ، قزوین ، زنجان ، فارس ، سیستان و بلوچستان ، همدان ، هرمزگان و گیلان ،

برای خانمها و آقایان دوجوهای تمرین فراهم آورده است . هم اکنون بیش از ۳۰۰۰ نفر نینجا در ایران مشغول به تمرین و کسب تجربه هستند . ریاست محترم سبک کانچو فرجی سعی کرده است که تمامی استانهای تحت پوشش که به صورت رسمی زیر نظر بوجینکان دوجو مرکزی فعالیت می کنند ا ز نظر تهیه سلاح ، لباس و ابزار های نینجا مستقل عمل کنند تا در استان خود بتوانند با قیمتی ارزان تر و سریعتر به خواسته های یک هنرجو پاسخ دهند . تمامی هنرجویان نینجوتسو که بصورت رسمی فعالیت می کنند ، دارای کارت مخصوص عضویت هستند که به عنوان پاسپورت از آن استفاده می شود و با دارا بودن آن می توانند در آزمونها و مراسم شیدوشی کای نینجا شرکت کنند . حضور در کلاسهای ویژه نینجا (شیدوشی کا ) تنها برای افرادی است که سابقه حداقل دوسال عضویت در سبک را داشته باشند . امروزه هزاران جوان دختر و پسر ایرانی که شیفته و عاشق این هنر هستند در دوجوها تعلیم می بیند .

________________________________________
نین جوتسو در لغت به معنای هنر پنهانی است که شیوه ای به وجود آمده برای دفاع از خویشتن و رسیدن به مهارتهای ویژه رزمی برای غلبه بر دشمن است.
یکی از برجسته ترین خصوصیات نین جوتسو این است که بدن و جسم را پایگاه فکر و اندیشه می‌داند و کالبد آدمی را آموزش می‌دهد تا با آن روح را بسازد. اصول اصلی و اجرای تکنیک‌ها نیاز به سرعت، تعادل، تمرکز، قدرت و تنظیم زمان تنفس و کنترل آن دارد و بدون آن فاقد ارزش است.
برای اولین بار در ایران بوجین کان دوجو نین جوتسو (نینجا) توسط استاد اکبر فرجی در زمستان ۱۳۶۹در شهر کرچ تأسیس شد. در آغاز کار به دلیل ناشناخته بودن در میان ورزشکاران و ورزش دوستان، مشکلات فراوانی وجود داشت. همچنین بخاطر اینکه این ورزش از ابزار و سلاحهای متعددی در امر آموزش استفاده می‌کند برای اکثریت ذهنیت غریبی به وجود آورده بود ولی با یاری خداوند متعال و زحمات استاد فرجی این رشته نوین و جذاب توانسته جایگاه خود را در میان سایر رشته ها پیدا کند .
امروزه هزاران جوان دختر و پسر ایرانی که شیفته و عاشق این هنر هستند در دوجوهای مختلف تعلیم می بیند.
آموزش در نین جوتسو به ۹ قسمت از مبتدی تا عالی دسته بندی شده ، ۱- یادگیری و مهارتهای پایه ۲-یادگیری نظم و انضباط. ۳- فراگیری فنون مقابله با حریف. ۴- هنر آکروبات رزمی. ۵- کلاس‌های شیدوشی کای. ۶- یادگیری انواع تمرینات. ۷- نحوه فراگیری عبور از موانع. ۸- کاربرد سلاح در هنر رزمی. ۹- آموزش شنا در آب.
شیدوشیکای کلاس های فوق العاده ای است که مناسب با شرایط و بصورت نامنظم تشکیل می‌شوند و در آنها جدا از موارد عمومی آموزشهای اختصاصی نیزداده می‌شود راهیابی به این کلاس‌ها دشوار است و هدف بالا بردن مهارتهای علمی و تئوری هنرجویان است

مقاله نینجوتسو در ایران

نظر خود را بگذارید .

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کانون مهندسین نور میباشد .

نقشه سایت
قالب وردپرس